Łódzkie Towarzystwo Naukowe - Łódź Innowacyjna od zawsze

Dzień otwarty na Zapleczu Technicznym ŁKA


Data 21.04.2018

Godzina 10:00 - 14:30

Miejsce imprezy Zaplecze Techniczne Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Adres Zbiórka grup na Dworcu Łódź Widzew

Rodzaj imprezy pokaz
zwiedzanie

Organizator Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Prowadzący imprezę Pracownicy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Adresaci imprezy Młodzież
Dorośli
Seniorzy
Wszyscy zainteresowani
Szkoła podstawowa (klasy I-III)
Liceum
Szkoła podstawowa
Dzieci powyżej 7 roku życia

Wymagana wcześniejsza rejestracja na imprezę:

E-mail promocja@lka.lodzkie.pl (Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do 18 kwietnia 2018 r. Organizator w odpowiedzi zwrotnej przekaże informację o wynikach rejestracji)

Opis imprezy

ŁÓDZKA KOLEJ AGLOMERACYJNA zaprasza wszystkich pasjonatów kolei na festiwalową imprezę!

Ile waży pociąg, w ile minut można go umyć, do czego potrzebny jest piasek?

Na te i wiele innych pytań związanych z koleją odpowiedzą pracownicy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w ramach dnia otwartego na Zapleczu Technicznym ŁKA. To niepowtarzalna okazja dla wszystkich miłośników kolei, fotografii, mieszkańców Łodzi i województwa do zwiedzenia miejsca niedostępnego na co dzień, na którym prowadzone są prace związane z utrzymaniem pociągów ŁKA. Zaplecze wyposażone jest w wiele nowoczesnych urządzeń takich jak tokarka, stanowisko laserowe do pomiaru kół, suwnica, podnośniki, stanowisko do napiaszczania. Znajduje się na nim również nowoczesna i ekologiczna myjnia. W ramach dnia otwartego pracownicy ŁKA oprowadzą po Zapleczu, planowane są również dodatkowe atrakcje.

ZWIEDZANIE ODBĘDZIE SIĘ W TRZECH GRUPACH:

1 grupa- 10:00 - 11:30

2 grupa- 11:30 - 13:00

3 grupa: 13:00 – 14.30

Zbiórka grup na Dworcu Łódź Widzew o wskazanej godzinie, skąd uczestnicy zwiedzania przejadą na Zaplecze Techniczne pociągiem ŁKA. W zwiedzaniu mogą wziąć udział osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 7 roku życia wraz z pełnoletnim opiekunem. Ilość uczestników jest ograniczona. Każda z grup może liczyć maksymalnie 50 osób (łącznie 150 osób). Decyduje kolejność zgłoszeń.

REJESTRACJA

Aby wziąć udział w wycieczce należy wysłać zgłoszenie na adres promocja@lka.lodzkie.pl. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko uczestników, datę urodzenia, adres mailowy, telefon kontaktowy. Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do 18 kwietnia 2018 r. Organizator w odpowiedzi zwrotnej przekaże informację o wynikach rejestracji.

Dodatkowych informacji udziela Iwona Borowińska, iwona.borowinska@lka.lodz.pl, tel. 887870329