Łódzkie Towarzystwo Naukowe - Łódź Innowacyjna od zawsze

POCIĄG DO WIEDZY - Wycieczka do Skierniewic


Data 27.05.2018

Godzina 09:30 - 17:30

Miejsce imprezy Skierniewice

Adres Zbiórka: Dworzec Łódź Fabryczna

Rodzaj imprezy wykład
pokaz
warsztaty
wycieczka
zwiedzanie
prezentacja

Organizator Łódzkie Towarzystwo Naukowe, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach, Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Prowadzący imprezę Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach; Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach

Adresaci imprezy Wszyscy zainteresowani

Wymagana wcześniejsza rejestracja na imprezę:

Numer telefonu 42 665 54 59 (pn-pt w godz. 8:30-15:30)

Opis imprezy

27 maja (niedziela) w ramach Festiwalu odbędzie się wycieczka do Skierniewic.

Uczestników Festiwalu ugoszczą ponownie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa i Instytut Ogrodnictwa.

Pierwszym punktem programu wycieczki będą spotkania w Instytucie Ogrodnictwa, gdzie zwiedzimy laboratoria i poznamy działalność IO (program).

Następnie weźmiemy udział w Pikniku Rodzinnym PWSZ, który jest znakomitą zabawą i nauką dla całej rodziny (program).


Udział w wycieczce wiąże z opłatą za przejazd koleją w wysokości 16 zł.

Opłatę uiścić należy w Łódzkim Towarzystwie Naukowym w terminie do 23 maja (sekretariat ŁTN czynny pn.-pt. w godz. 8:00-16:00).Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach zaprasza również do zapoznania się z pełnym programem FESTIWALU NAUKI W W SKIERNIEWICACH

Będzie to już dziesiąte tego typu przedsięwzięcie przebiegające pod hasłem "WODA JAKO ŹRÓDŁO". "Festiwal Nauki" to inicjatywa kierowana do szerokiej grupy odbiorców począwszy od uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poprzez studentów, nauczycieli, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na przedstawicielach biznesu, instytucji samorządowych i społecznych oraz mieszkańcach Miasta Skierniewice i okolicznych miejscowości kończąc. Ma na celu popularyzowanie idei zrównoważonego rozwoju oraz nauki wśród młodzieży miasta Skierniewice i regionu. Zadaniem Festiwalu jest również aktywizacja lokalnych społeczności regionu skierniewickiego z obszarów wiejskich i miejskich oraz promowanie Skierniewic i regionu w oparciu o walory przyrodnicze przedmiotowego terenu. Szczególnym celem tegorocznego Festiwalu jest promowanie regionu Skierniewic, którego mocną stroną jest potencjał do rozwoju wielu gałęzi biogospodarki. W tym roku szczególny nacisk kładziemy na edukację dotyczącą znaczenia wody w przyrodzie i życiu człowieka, informację o jej oczyszczaniu, uzdatnianiu, oszczędzaniu.
Festiwal Nauki nie jest przedsięwzięciem skierowanym tylko do społeczności lokalnej, ale swym zasięgiem obejmuje region należący terytorialnie do województw: łódzkiego i mazowieckiego. W ramach tegorocznego Festiwalu Nauki zaplanowano wiele działań i aktywności, których zadaniem jest m.in. aktywizacja i integracja środowisk lokalnych - odbędą się wyjazdy studyjne, seminaria, szkolenia i warsztaty, a także Piknik Rodzinny - pełen atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w festiwalowych wydarzeniach! (http://www.fn.pwsz.skierniewice.pl/)