Data rozpoczęcia 15.04.2024
Godzina 14:00 - 15:00
Rodzaj imprezy
wykład
Organizator Uniwersytet Łódzki - Wydział Biologii i Ochrony Środowiska - Instytut Biofizyki - Katedra Biofizyki Medycznej
Prowadzący imprezę dr Marzena Szwed
Adresaci imprezy
Studenci
Seniorzy
Wszyscy zainteresowani
Nauczyciele
Szkoła podstawowa (klasy VII-VIII)
Wydarzenie on-line
Opis imprezy
SPOTKANIE ON-LINE
Link do spotkania: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19:mee...
Nawet jeśli chcielibyśmy spędzić całe życie badając historię,biologię oraz funkcjonowanie rodziny pszczelej to i tak nie odkrylibyśmy wszystkiego.
A jednak pszczelarstwo dynamicznie się rozwija. Z roku na rok przybywa nowych adeptów tego interesującego i trudnego rzemiosła.
Troska o środowisko i szeroko pojęta ekologia w połączeniu z niezastąpioną rolą zapylaczy w ekosystemie, sprawiają że coraz więcej młodych ludzi staje się adeptami pszczelarstwa.
Szczególnie ostatnimi czasy, w dobie COVID-19, duże zainteresowanie budzi apiterapia.
Leczenie produktami pszczelimi takimi jak: miód, propolis, pierzga, pyłek kwiatowy, a nawet powietrze z pszczelego ula, to tylko niektóre zagadnienia o których wspomnimy sobie podczas naszego wykładu.
Zapraszam, na zapierającą dech w piersiach przygodę. Razem dowiemy się, że berło, które w pszczelim roju dzierży królowa jest tylko symboliczne, a rzeczywistą władzę sprawuje zupełnie ktoś inny. A co z zawodową karierą – jak wygląda życie robotnicy, która tak pieczołowicie przynosi do ula nektar? Czy pszczeli rój jest przykładem idealnego społeczeństwa, z którego możemy czerpać wzorce?
Na te i inne pytania spróbujemy wspólnie odpowiedzieć podczas naszego spotkania.