Łódzkie Towarzystwo Naukowe - Łódź Innowacyjna od zawsze

Zarządzanie stresem, czyli jak budować wewnętrzną siłę?


Data rozpoczęcia 18.04.2024

Godzina 11:00 - 11:45

Miejsce imprezy Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ

Adres Łódź, ul. Rewolucji 1905r. 37/39

Rodzaj imprezy warsztaty

Organizator Uniwersytet Łódzki - Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Prowadzący imprezę dr hab. prof. UŁ Anna Rogozińska-Pawełczyk

Adresaci imprezy Szkoły ponadpodstawowe

Wymagana wcześniejsza rejestracja na imprezę:

Brak wolnych miejsc

E-mail dorota.cierniak@uni.lodz.pl

Numer telefonu 42 635 48 18; 603 632 295

Opis imprezy

Ze stresem mamy do czynienia, gdy pojawiające się przed nami wyzwanie zmusza nas do poradzenia sobie z nim. Wyzwania te są różnego rodzaju – od przygotowania śniadania (to też wyzwanie! – zwłaszcza w poniedziałkowy listopadowy ranek) do zdania egzaminu maturalnego, na którą składają się liczne pomniejsze wyzwania.

Wobec tego, mówiąc o stresie nie sposób uniknąć banalnych stwierdzeń dotyczących tego, że mamy z nim do czynienia na co dzień. Jednak nie można pozwolić na uznanie go za zjawisko tak naturalne jak np. oddychanie, i przez to niegodne uwagi. Stres bagatelizowany jest przyczyną wielu groźnych chorób, dlatego wiedza o nim jest niezbędna każdemu.

Sposoby redukowania stresu stanowią jeden z najchętniej poruszanych tematów na szkoleniach dla różnych grup ludzi (przede wszystkim zawodowych). Również młodzi ludzie – licealiści podlegają stresowi, mniejszemu lub większemu, w zależności od typu szkoły oraz perspektyw wyboru kierunku studiów.

Warsztat poświęcony jest zjawisku stresu, jego rozumieniom, przebiegowi oraz sposobom jego redukowania. Poza teoretycznymi rozważaniami, podczas interaktywnego warsztatu przedstawione zostaną praktyczne porady i techniki pozwalające na zmniejszenie doświadczanego stresu.

Maksymalna liczba uczestników: 30


Równolegle z Festiwalem Nauki, w godz. 9.30-15.00 odbywać się będą Drzwi Otwarte na EkSocu, na które zapraszamy szczególnie uczennice i uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.