Łódzkie Towarzystwo Naukowe - Łódź Innowacyjna od zawsze

Dzień otwarty na Zapleczu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej


Data 07.04.2017

Godzina 13:00 - 17:00

Miejsce imprezy Zaplecze Techniczne Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Adres Łódź, ul. Lawinowa 71A (na terenie stacji Łódź Widzew)

Blok Tematyczny Wycieczki po Łodzi i regionie

Rodzaj imprezy zwiedzanie

Organizator Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Prowadzący imprezę Anna Kulik

Adresaci imprezy Wszyscy zainteresowani
Dorośli oraz dzieci powyżej 7 roku życia

Wymagana wcześniejsza rejestracja na imprezę:

E-mail promocja@lka.lodzkie.pl

Opis imprezy

DZIEŃ OTWARTY NA ZAPLECZU ŁKA

7 KWIETNIA 2017

Ile waży pociąg, w ile minut można go umyć, do czego potrzebny jest piasek? Na te i wiele innych pytań związanych z koleją odpowiedzą pracownicy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w ramach dnia otwartego na Zapleczu Technicznym ŁKA. To niepowtarzalna okazja dla wszystkich miłośników kolei, fotografii, mieszkańców Łodzi i województwa do zwiedzenia miejsca niedostępnego na co dzień, na którym prowadzone są prace związane z utrzymaniem pociągów ŁKA. Zaplecze wyposażone jest w wiele nowoczesnych urządzeń takich jak tokarka, stanowisko laserowe do pomiaru kół, suwnica, podnośniki, stanowisko do napiaszczania. Znajduje się na nim również nowoczesna i ekologiczna myjnia. W ramach dnia otwartego pracownicy ŁKA oprowadzą po Zapleczu, planowane są również dodatkowe atrakcje przygotowane przez służby ratownicze.

ZWIEDZANIE ODBĘDZIE SIĘ W DWÓCH GRUPACH:

1 grupa- 13:30- 15:00

2 grupa- 15:00- 16:30

Zbiórka grup na Dworcu Łódź Widzew o wskazanej godzinie, skąd uczestnicy zwiedzania przejadą na Zaplecze Techniczne pociągiem ŁKA. W zwiedzaniu mogą wziąć udział osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 7 roku życia wraz z pełnoletnim opiekunem. Ilość uczestników jest ograniczona. Każda z grup może liczyć maksymalnie 40 osób (łącznie 120 osób). Decyduje kolejność zgłoszeń.

REJESTRACJA

Aby wziąć udział w należy wysłać zgłoszenie na adres promocja@lka.lodzkie.pl. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko uczestników, datę urodzenia, adres mailowy, telefon kontaktowy. Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do 5 kwietnia 2017r. Organizator w odpowiedzi zwrotnej przekaże informację o wynikach rejestracji.

Dodatkowych informacji udziela Anna Kulik, anna.kulik@lka.lodzkie.pl, tel. 887870286

UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY