Łódzkie Towarzystwo Naukowe - Łódź Innowacyjna od zawsze

Dzień otwarty na Zapleczu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej


Data 07.04.2017

Godzina 13:00 - 17:00

Miejsce imprezy Zaplecze Techniczne Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Adres Łódź, ul. Lawinowa 71A (na terenie stacji Łódź Widzew)

Rodzaj imprezy zwiedzanie

Organizator Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Prowadzący imprezę Anna Kulik

Adresaci imprezy Wszyscy zainteresowani
Dorośli oraz dzieci powyżej 7 roku życia

Wymagana wcześniejsza rejestracja na imprezę:

E-mail promocja@lka.lodzkie.pl

Opis imprezy

DZIEŃ OTWARTY NA ZAPLECZU ŁKA

7 KWIETNIA 2017

Ile waży pociąg, w ile minut można go umyć, do czego potrzebny jest piasek? Na te i wiele innych pytań związanych z koleją odpowiedzą pracownicy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w ramach dnia otwartego na Zapleczu Technicznym ŁKA. To niepowtarzalna okazja dla wszystkich miłośników kolei, fotografii, mieszkańców Łodzi i województwa do zwiedzenia miejsca niedostępnego na co dzień, na którym prowadzone są prace związane z utrzymaniem pociągów ŁKA. Zaplecze wyposażone jest w wiele nowoczesnych urządzeń takich jak tokarka, stanowisko laserowe do pomiaru kół, suwnica, podnośniki, stanowisko do napiaszczania. Znajduje się na nim również nowoczesna i ekologiczna myjnia. W ramach dnia otwartego pracownicy ŁKA oprowadzą po Zapleczu, planowane są również dodatkowe atrakcje przygotowane przez służby ratownicze.

ZWIEDZANIE ODBĘDZIE SIĘ W DWÓCH GRUPACH:

1 grupa- 13:30- 15:00

2 grupa- 15:00- 16:30

Zbiórka grup na Dworcu Łódź Widzew o wskazanej godzinie, skąd uczestnicy zwiedzania przejadą na Zaplecze Techniczne pociągiem ŁKA. W zwiedzaniu mogą wziąć udział osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 7 roku życia wraz z pełnoletnim opiekunem. Ilość uczestników jest ograniczona. Każda z grup może liczyć maksymalnie 40 osób (łącznie 120 osób). Decyduje kolejność zgłoszeń.

REJESTRACJA

Aby wziąć udział w należy wysłać zgłoszenie na adres promocja@lka.lodzkie.pl. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko uczestników, datę urodzenia, adres mailowy, telefon kontaktowy. Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do 5 kwietnia 2017r. Organizator w odpowiedzi zwrotnej przekaże informację o wynikach rejestracji.

Dodatkowych informacji udziela Anna Kulik, anna.kulik@lka.lodzkie.pl, tel. 887870286

UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY